Cvjetnica u Bjelovaru, 13.04.2025.
Srpska pravoslavna crkava u bjelovarskom hramu Svete Trojice , obilježila je ulazak gospoda Isusa Hristosa u Jerusalim,praznik u narodu poznat kao cvijeti, 13.04.2025. godine Svetom arhijerejskom liturgijom.
Posebnu ljepotu ovom danu dala su djeca - njima su, po tradiciji, podijeljeni zvončići – simbol radosti, čistoće i dječije vjere.
Zvuk zvončića koji su djeca nosila razlijegao se crkvenim dvorištem poput pjesme, podsjećajući da je prava radost u jednostavnosti, u vjeri i u zajedništvu.
Svetu liturgiju predvodio je Njegovo Preosveštenstvo Episkop buenosajreski i južnocentralnoamerički i administrator Mitropolije Zagrebačko-ljubljanske Gospodin Kirilo.
Svetoj liturgiji sasluživali su domaćin,paroh u Bjelovaru Stefan Maksimović, paroh u Velikoj Pisanici Milomir Gvojić i paroh u Narti, otac Dragan Topić.
Svetoj arhijerejskoj liturgiji prisustvovali su i saborski zastupnik i predsjednik Samostalne srpske demokratske stranke prof.dr. Milorad Pupovac,zamjenik župana BBŽ iz redova Srba Saša Lukić,predsjednik VSNM BBŽ Darko Karanović, predsjednik SDSS Bjelovar Gojko Ćuruvija,predsjednik VSNM Bjelovar ,ujedno i predsjednik Crkvene opštine Bjelovar Vanja Ficnar, predsjednica Srpskog kulturnog društva Prosvjeta, pododbor Bjelovar Danka Jarić.
Domaćini, otac Stefan i otac Dragan za svoje goste priredili su posluženje u gostoprimnici naše svetinje u Bjelovaru.
Fotografije: