U Suhopolju je dana 17.06.2026. godine održana svečanost Dana i krsne slave Vijeća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske sv. mučenika Georgija Bogića.
Na početku svečane sjednice predsjednica Milane Lazić pozdravila je sve prisutne, zamjenik predsjednice Srđan Đuričić pročitao je Izvještaj o radu i aktivnostima Vijeća u razdoblju od godinu dana, nakon čega su uručene zahvalnice.
Svečanost je nastavljena uz molitvu i posvećenje slavskog kolača i žita koju je predvodio Jovan Šaulić, paroh Medinački u mirovini uz sasluženje Blagoja Đukića paroha virovitičko-gaćiškog.
Uslijedila su obraćanja prisutnih koji su imali želju da se obrate domaćinima i gostima, tako da su se okupljenima obratili predsjednik Srpskog narodnog vijeća Boris Milošević, saborska zastupnica Anja Šimpraga, predsjednica Općinskog vijeća Suhopolje Ksenija Ćurić, predstavnik albanske nacionalne manjine VPŽ Gani Abazi kao i predstavnik mađarske nacionalne manjine VPŽ Ištvan Seleši.
Nakon obraćanja uslijedio je kulturno-umjetnički program.
Svečanosti su nazočili uz brojne druge i predsjednik VSNM Općine Đulovac Milan Radaković, Krstomir Graovac ispred VSNM grada Daruvara i Tea Bjelajac ispred VSNM BBŽ.
Svečanost se nastavila uz večeru i muziku.
Fotografije: