Pregled svih događaja

04.09.2014. - 14. sjednica predsjedništva VSNM BBŽ

Predsjedništvo VSNM BBŽ održalo je svoju 14. redovnu sjednicu u prostorijama VSNM grada Daruvara 04.09.2014. s početkom u 19.00 sati.

Sjednici predsjedništva prisustvovala je i tajnica pododbora SKD "Prosvjeta" Daruvar Jasmina Trkulja, zamjenik predsjednika pododbora SKD "Prosvjeta" Garešnica Nikola Radošević i predsjednik SDSS-a grada Daruvara Aleksandar Irić. Redovno svim sjednicama predsjedništva pa tako i ovog puta, prisustvovao je dožupan Saša Lukić. 

Predsjedništvo je zasjedalo u proširenom sastavu samo pod 1. točkom dnevnog reda, a vezano za Prvu smotru manjinskog stvaralaštva Bjelovarsko-bilogorske županije. Prisutni su upoznati sa dosadašnjim odlukama Manjinske koordinacije i njenog predsjedništva. Smotra će se održati u Končanici kod sportske dvorane u organizaciji Češke obeci iz Končanice i VČNM BBŽ. Službeni pokrovitelj ove manifestacije biti će naša županija. Svi izvođači programa biti će isključivo iz manjina naše županije.

Početak programa zakazan  je za 16.00 sati uz učešće predstavnika svih jedinica lokalne samouprave sa područja naše županije. Svaka manjinska zajednica imati će i svoj štand na kojem će predstaviti osobitosti vlastite manjine. 

Predsjedništvo je analiziralo rad  u prethodnom periodu osvrnuvši se na organizaciju komemoracije u Jadovnu i obilježavanju Dana ustanka u Drugom svjetskom ratu u Srbu. Utvrđene su smjernice komemoriranju stradalim srbima u Grubišnom Polju 28.09.2014. na lokaciji Trandlerove djeteline i Kiševog jarka iz 1942. godine.

FOTOGRAFIJE

DSCN2318.JPGDSCN2313.JPGDSCN2316.JPGDSCN2315.JPGDSCN2310.JPGDSCN2314.JPGDSCN2317.JPGDSCN2312.JPGDSCN2311.JPG