Pregled svih događaja

2. sjednica VSNM BBŽ IV saziva

U Daruvaru je 25.11.2015. s početkom u 17,00 sati (Trg F.Tuđmana 7 -"komitet"), održana sjednica VSNM BBŽ.
Sjednici je od 25 izabranih vijećnika prisustvovalo njih 21. Sjednici je prisustvovao i dožupan iz redova srpske zajednice Saša Lukić.
Vijeće je nakon rasprave i prijedloga jednoglasno usvojilo Plan i program rada te financijski plan za 2016 godinu.
Iskazano je posebno zadovoljstvo napretkom na polju informiranja a vezano uz funkcioniranje WEB stranice www.srbibbz.hr, koja pokušava sveobuhvatno pratiti  aktivnosti srpske zajednice naše županije, ali i ostale aktivnosti koje su od interesa za sve manjine naše Županije. Iskazana je posebna zahvalnost spisatelju Radovanu Dožudiću koji je do sada u svojoj kolumni "Zapisi iz Vretanije"objavio 23 eseja, izuzetno praćena i čitana.
Jednoglasno je prihvaćen prijedlog da naše Vijeće bude suizdavač knjige koja će sublimirati ove esejističke zapise i ponuditi ih na tržište.
Već su obavljeni plodonosni razgovori sa spisateljem Milom Radovanovićem čije radove će posjetitelji naše stranice imati prilike pratiti vrlo brzo, u njegovoj kolumni.
Posebno je apostrofiran problem prostora za rad. Naime, naša zajednica kao najbrojnija, jedina nema adekvatan prostor za rad u županijskom središtu. Nadamo se da će pokrenute aktivnosti prema DUUDI-u i gradu Bjelovaru u narednoj godini uroditi plodom.
Predsjednik Vijeća podnio je izvještaj o trenutnom financijskom stanju, te upoznao vijećnike sa neizvršenim obavezama naše Županije prema manjinskim vijećima, pa tako i našim.
Vijeće je donijelo odluke o financijskoj pomoći sukladno pristiglim molbama, pod pretpostavkom da će na žr. Vijeća pristići 4. kvartal predviđenih sredstava od strane naše Županije u iznosu od 12,500,00kn.
Vijećnici su upoznati sa poduzetim aktivnostima vezano za pomen i parastos svim stradalim srpskim žrtvama Bilogore i zapadne Slavonije iz jeseni/zime 1991. Ove godine domaćin ove komemoracije biti će 12.12.2015 VSNM Pakrac i Lipik.
Sjednica je završila u 19,20 sati.
 
FOTOGRAFIJE:
 
DSCN5000.JPGDSCN4998.JPGDSCN4989.JPGDSCN4994.JPGDSCN4996.JPGDSCN4997.JPGDSCN4993.JPGDSCN4995.JPGDSCN4999.JPGDSCN4992.JPGDSCN4990.JPG